samgfx1985

full service advertising agency

طراحی دوی پک / تترا پک

امتیاز این مقاله 2 مجموع آرا
بازدید: 905 دفعه

طراحی دوی پک / تترا پک


TETRA PAK / TETRA BRIK

معمولا در بازار فروش، برای هربسته بندی می توان وظایفی همچون نگهداری از محصول، ارائه اطلاعات مربوط به محتوا و شناساندن کالای بسته بندی شده را در نظر گرفت. از جمله نمونه هایی از بسته بندی که در زمینه نگهداری مواد غذایی متداول گردیده اند، نمونه هایی هستند که با نام تجاری TETRA PAK و یا TETRA BRIK شناخته شده اند که از نوع بسته بندی های چند لایه بوده و به منظور نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در دمای محیط مورد استفاده واقع می شوند.
به دلیل آب بندی کامل این نوع بسته بندی، استفاده از مواد نگهدارنده در ترکیب ماده خوراکی، الزامی نمی باشد که این امر امتیاز بزرگی برای این نوع پوشش بسته بندی از نظر صنایع غذایی محسوب می گردد.


بدنه نگهدارنده، در بسته بندی تتراپک از جنس مقوای چندلایه بوده که ضمن ممانعت از ورود نور، نقش شاسی را نیز ایفا می کند. بر روی لایه های مقوایی، در داخل بسته بندی، یک لایه نازک از آلومینیوم، لمینیت گردیده که مانع از انتقال مواد آلاینده به داخل بسته بندی و نیز تبادل رطوبت بین مواد داخل بسته و فضای خارجی می گردد.

TETRA PAK / TETRA BRIK تا اینجا، حداقل شرایط برای نگهداری موادغدایی تامین شده ولی جهت بالابردن مقاومت لایه آلومینیومی در برابر مواد غذایی اسیدی و نیز به منظور جلوگیری از تغییر طعم مواد خوراکی داخل ظرف، یک لایه نازک از پلاستیک پلی اتیلن(PE) که اصطلاحا فیلم پلی اتیلنه نامیده می شود، در داخلی ترین جدار ظرف و بر روی لایه آلومینیومی واقع می شود.
آنچه که در ایران متداول است، استفاده از تکنیک چاپ افست جهت انتقال طرح گرافیکی بر روی شیت بسته بندی، و سپس اتصال لبه ها با سیستمی است که اصطلاحا دوخت جرقه ای نامیده می شود.


بازار مصرف در ایران
تتراپک در صنایع لبنی، آبمیوه و انواع پوره، سوپ‌های آماده، دسر، بستنی، پنیر و دیگر صنایع کاربرد دارد. در سال 2012 بیش از 140 میلیارد محصول در بسته‌بندی‌های تتراپک در نقاط مختلف جهان به فروش رفت. یعنی 4439 بسته در ثانیه

 

این سیستم شامل ترکیبی منحصر به فرد از پاستوریزاسیون، فیلتراسیون و فناوری نور uv برای تصفیه نوشیدنی ها در دو جریان جداگانه است. این دو جریان بدر نهایت با یکدیگر مخلوط می شوند. این روش از طریق تقسیم خط اصلی به دو جیران، سود قابل توجهی برای شرکت های تولید کننده نوشیدنی دارد. شرکت تتراپک عنوان نموده است که نیاز به تجدید نظر در این روش و یافتن راه حل مناسب تر دارد اما با این حال، این روش باز هم سطح بالایی از ایمنی مواد غذایی و کیفیت را برای مشتریان فراهم می کند. راه اندازی خط تولید جدید شرکت تتراپک، با کمترین مصرف انرژی، بهترین روش برای ترکیب این خط با سیستم آسپتیک است . در خط تولید جدیدی که توسط تتراپک طراحی شده است به جای این که کل حجم محصول پاستوریزه شود، آب به صورت جداگانه با فیلتراسیون و سیستم نور uv تصفیه می شود و کنسانتره نیز به صورت جداگانه پاستوریزه می شود. به این ترتیب به انرژی کمتری نیاز است. در خط جدید JNSD ، مصرف انرژی تا 67 درصد کاهش می یابد و مصرف آب مورد استفاده برای تمیز کردن محل ، عقیم سازی و تغییر محصول تا 50 درصد کاهش می یابد.

 

در عکس پایین شما می توانید نمونه ای از هزاران پروژه انجام شده توسط تیم ما را مشاهده نماییدتتراپک در صنایع لبنی

  • سال اکران پروژه

    قبل از سال 1400

  • محل انجام پروژه

    کشور ایران - ترکیه

  • میزان پیشرفت پروژه

    این پروژه تکمیل و تحویل سفارش دهنده داده شده است

مدیر سایت

مدیر سایت

  • آقا
راحله به جمع اعضا سام گرافیک پیوستHimora به جمع اعضا سام گرافیک پیوستپارسا به جمع اعضا سام گرافیک پیوستگلچین به جمع اعضا سام گرافیک پیوستافراز به جمع اعضا سام گرافیک پیوستزهره به جمع اعضا سام گرافیک پیوستسالار به جمع اعضا سام گرافیک پیوستelmira به جمع اعضا سام گرافیک پیوستSoli به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مهران اسماعیلی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای صدور فیش ...**شرکت تمل به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مدیر سایت** / موضوع جدیدی مطرح کرد / ** برای ارسال سفارش ابتدا فرم درخواست ...**کاربر : **مدیر روابط عمومی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای رسیدگی به این موضوع ابتدا تیکت ارسال کنید...**کاربر : **parsa** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **روش ارسال فرم همکاری...**کاربر : **pegah co** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **چطورمیتونم با مدیرعامل مستقیما...****arezoo** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر حسابداری پاسخ جدیدی ارسال کرد **شماره حساب برای شما ...****شرکت فرمند** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **پست خصوصی ** مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **از منوی پیشخوان وارد...**