samgfx1985

full service advertising agency

طراحی و چاپ جعبه مواد غذایی

امتیاز این مقاله 2 مجموع آرا
بازدید: 685 دفعه

بسته بندی مواد غذایی علاوه بر زیبایی بصری که به محصول می بخشد ، دربرگیرنده توضیحاتی اجمالی درمورد محصول و برند شماست و یک طراحی زیبا ، در منحصر به فرد کردن محصول و افزایش ترغیب مشتری به خرید تاثیر شایانی دارد.

طراحی بسته بندی مواد غذایی می بایست حاصل دانش و تجربه ، همچنین مبتنی بر نیاز بازار هدف باشد.هر مواد غذایی بسته به نوع و شرایط نگهداری ،میبایست دارای بسته بندی مخصوص به خود باشد که باعث ماندگاری و حفظ کیفیت محصول از مرحله تولید تا مصرف شود. در گذشته نیز مردم به شیوه هایی سنتی مواد غذایی خود را بسته بندی می کردند؛ بطورمثال در کوزه های شیشه ای وسفالی ، با استفاده از چوب پنبه یا موم بسته بندی میکردند و در نهایت با آب می جوشاندن تا ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهند.

 

طراحی و چاپ جعبه صنایع بسته بندی

 


امروزه طراحی بسته بندی مواد غذایی به صورت یک بازار رقابتی درآمده و پیشرفتهای زیادی داشته بطوری که در تمامی مراکز فروش بسته بندی ها و برندهای متفاوت وزیبایی به چشم می خورد که در برگیرنده ماهیت محصول، یا به زبان ساده تر محصول را معرفی و برای آن بازاریابی می کند. یک طراح بسته بندی مواد غذایی می بایست علاوه بر توجه به زیبایی و شکیل بودن طرح بسته بندی، نگهداری و طول عمر محصول را هم در نظر بگیرد .
یک بسته بندی خوب ، باید از خرابی و آلودگی محصول جلوگیری کند و باعث ماندگاری و طول عمر محصول گردد در غیر اینصورت باعث از بین رفتن مواد غذایی شده و باعث متضرر شدن تولید کننده و از بین رفتن مواد غذایی خواهد شد.

یک طراح بسته بندی مواد غذایی می بایست علاوه بر توجه به زیبایی و شکیل بودن طرح بسته بندی، نگهداری و طول عمر محصول را هم در نظر بگیرد . یک بسته بندی خوب، باید از خرابی و آلودگی محصول جلوگیری کند و باعث ماندگاری و طول عمر محصول گردد در غیر اینصورت باعث از بین رفتن مواد غذایی شده و باعث متضرر شدن تولید کننده و از بین رفتن مواد غذایی خواهد شد.

 

نکته بسیار مهم

مهمترین نکاتی که در طراحی بسته بندی مواد غذایی باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از :

 • در نظر داشتن بهداشت و سلامت بسته بندی جهت حفظ ارزش غذایی محصولات و طول عمر محصول
 • انتخاب بسته بندی مناسب جهت مقاومت در برابر وزن محصول و میزان بار
 • قابلیت حفظ مواد غذایی از الودگی هایی نظیر نور، دما ، گرد و غبار و ….
 • استفاده از مواد با کیفیت در طراحی و تولید جعبه های بسته بندی مواد غذایی
 • استفاده از بسته بندی های ضد آب و رطوبت ( مختض مواد غذایی که باید در یخچال نگهداری شوند)
 • در نظر گرقتن اینکه ماده غذایی با مواد بسته بندی واکنشی نداشته باشند.

در عکس پایین شما می توانید نمونه ای از هزاران پروژه انجام شده توسط تیم ما را مشاهده نماییدطراحی و چاپ جعبه مواد غذایی

شما هم میتوانید با استفاده از تجارب چندین ساله متخصصین ما در امر صنایع بسته بندی، از بهترین نوع دیزاین و تخصصی ترین قالب های مدرن در این صنعت بهره مند شوید.

 بررسی اجمالی

یکی از روش‌هایی که طراحان برای ایفای نقش بسته بندی در فروش محصولات غذایی به کار می‌برند، استفاده از بسته بندی خلاقانه زیبا و با کیفیت بالاست ؛ به نحوی که بسته بندی بتواند ارتباط موثر را با خریدار برقرار کند و با ایجاد تمایل و علاقه زمینه انتخاب محصول را فراهم آورد. بسته بندی، پوشش و لباس محصول است و خریدار با دیدن بسته‌بندی؛ سطح کیفیت، قیمت، نوع محتوی و کارکرد آن را حدس می زند.

بسته‌هایی که دارای تصاویر بیشتری هستند، قصد و نیّت خرید را بصورت قابل توجهی افزایش می‌دهند. در این موارد کالا ، از طریق تصویر روی بسته حمایت و کمک تبلیغاتی می‌شود. بررسی تأثیر روانشناسی رنگ در بسته بندی مواد غذایی و نقش آن در جذب مشتری و خرید محصول تاثیر بسزایی دارد. برای نمونه انتخاب بسته‌هایی با نسبت طلایی، جذابیت بسته بندی محصولات را افزایش می‌دهد و توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند.

 • سال اکران پروژه

  قبل از سال 1400

 • محل انجام پروژه

  کشور ایران - ترکیه

 • میزان پیشرفت پروژه

  این پروژه تکمیل و تحویل سفارش دهنده داده شده است

مدیر سایت

مدیر سایت

 • آقا
راحله به جمع اعضا سام گرافیک پیوستHimora به جمع اعضا سام گرافیک پیوستپارسا به جمع اعضا سام گرافیک پیوستگلچین به جمع اعضا سام گرافیک پیوستافراز به جمع اعضا سام گرافیک پیوستزهره به جمع اعضا سام گرافیک پیوستسالار به جمع اعضا سام گرافیک پیوستelmira به جمع اعضا سام گرافیک پیوستSoli به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مهران اسماعیلی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای صدور فیش ...**شرکت تمل به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مدیر سایت** / موضوع جدیدی مطرح کرد / ** برای ارسال سفارش ابتدا فرم درخواست ...**کاربر : **مدیر روابط عمومی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای رسیدگی به این موضوع ابتدا تیکت ارسال کنید...**کاربر : **parsa** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **روش ارسال فرم همکاری...**کاربر : **pegah co** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **چطورمیتونم با مدیرعامل مستقیما...****arezoo** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر حسابداری پاسخ جدیدی ارسال کرد **شماره حساب برای شما ...****شرکت فرمند** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **پست خصوصی ** مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **از منوی پیشخوان وارد...**