samgfx1985

full service advertising agency

جعبه های دارویی / آرایشی و بهداشتی

امتیاز این مقاله 1 پسند
بازدید: 820 دفعه

طراحی و چاپ برای بازار بسته بندی دارویی در نگاه اول فعالیتی پرسود به نظر می رسد. چالشهای منحصر به فرد هر کار چاپی چالش های ویژه خود را دارد که باید با آنها روبه رو شد، ولی در بسته بندی دارویی چالش های مضاعفی وجود دارد. زنجیره تولید بسته بندی دارویی باید ایمن باشد زیرا جاعلان میتوانند، به چاپخانه نفوذ کنند، بسته ها را دزدیده و آن را با داروی تقلبی پرکنند. به همین خاطر کل زنجیره تولید دارو دچار اختلال می شود.
تصاویر چاپ شده روی بسته های دارویی نیز چالش برانگیز هستند حتی تصاویری که ربطی به محتوای دارویی ندارند، می توانند بسیار پیچیده از آب در آیند. یکی از مهمترین روندها در بسته بندی دارویی، گرایش هرچه بیشتر برندها به تیراژهای کمتر و گوناگونی بیشتر بسته ها و کارهای چاپی است.

علت این امر تغيير سریع در قوانین مربوط به بسته بندی دارویی است. این قوانین به ويژه، در آمریکا و اروپا به سرعت تغییر می کند. به همین خاطر چاپ جعبه یک داروی خاص در تیراژ بالا، کاری عاقلانه نیست. زیرا ممکن است مجبور شوید چاپ روی جعبه، به ويژه جلوه های امنیتی آن را تغییر دهید، چرا که هر ۶ تا ۹ ماه تغییر می کنند.

 

جعبه های دارویی / آرایشی و بهداشتی

معجزه طراحی و چاپ در ارتقای برند

چندین سال پیش یکی از شرکتهای دارویی نوپا و تازه تأسیس که اسمی در خور برای شرکتش انتخاب نکرده بود و لوگو و طرح مناسبی هم نداشت، پس از تجربه تلخ عدم پذیرش پزشکان و بیماران، در آستانه شکست با ما درباره مشکلاتش مشورت کرد. این ملاقات به تجدیدنظر در اسم و لوگو و طراحی بسته بندی و چاپ آن منجر شد، اتفاقی که سرنوشت این شرکت را متحول ساخت. حالا این شرکت یکی از تأمین کنندگان بزرگ دارویی کشور به حساب می آید و از اعتبار بالایی نزد پزشکان و بیماران برخوردار است. شرکتهای دارویی نیز نسبت به امکانات چاپ، شناخت بهتری پیدا کرده اند و سطح توقع آنها هم متناسب با سلیقه عمومی جامعه، بالاتر رفته است. چاپخانه ها باید بتوانند خود را با استانداردها و انتظارات صنایع دارویی هماهنگ کنند.

 

نکته بسیار مهم

 
 • این مقوا دارای گواهینامه بین المللی بهداشتی می باشد و در بازار با نام مقوای بهداشتی شناخته می شود. این مقوا در گرماژهای مختلف وجود دارد. بعد از چاپ جعبه دارو جعبه ها تیغ زنی شده و یک طرف آن چسبیده می شود و سپس راهی کارخانه دارو سازی می شود.
 
 • در برخی موارد از مقوای پشت طوسی نیز برای چاپ جعبه دارو استفاده می شود زیرا محصول تماس مستقیم با جعبه نداشته و از نظر بهداشتی مشکلی نخواهد داشت. بسیاری از شرکت‎ها جعبه‌های لمینتی باکیفیت برای نگهداری دارو تولید می‌کنند که از لایه‌های کاغذ، آلومینیوم و لایه‌های نازک پلی اتیلن ساخته شده‌اند و باعث بالا رفتن مقاومت جعبه در برابر آب، نور و هوا می‌شوند.
 
 • بسته بندی دارویی شامل کلیه فرآیندهای عملیات تولید از طریق کانال های توزیع دارو به مصرف کننده نهایی می شود. در کشورهای تولید کننده دارو بسته بندی به عواملی همچون اطمینان از ایمنی بیمار، اطمینان از اثر بخشی دارو، کنترل تخریب دارو توسط اکسیژن، رطوبت و گرما و … دارد. بسته بندی بخش جدایی ناپذیر از محصولات دارویی است. در چاپ جعبه دارو باید از مقواهای مخصوص به نام ایندر برد استفاده کرد.

در عکس پایین شما می توانید نمونه ای از هزاران پروژه انجام شده توسط تیم ما را مشاهده نماییدمعجزه طراحی و چاپ در ارتقای برند

پیشنهاد سام گرافیک، در مورد استفاده از اینگونه جعبه ها هنگامی که پای بسته بندی محصولات دارویی در میان باشد، مهمترین و اصلی ترین نکته اجتناب از هر گونه آلودگی هنگام بسته بندی است که باید در نظر گرفته شود. بسته بندی هایی مورد قبول است که عاری از هرگونه میکروب و آلودگی باشد. تولید‌کنندگان بسته‌ بندی‌های دارویی همواره باید اصلی‌ ترین عملکردهای دارویی را در نظر بگیرند.

 • سال اکران پروژه

  قبل از سال 1400

 • محل انجام پروژه

  کشور ایران - ترکیه

 • میزان پیشرفت پروژه

  این پروژه تکمیل و تحویل سفارش دهنده داده شده است

مدیر سایت

مدیر سایت

 • آقا
راحله به جمع اعضا سام گرافیک پیوستHimora به جمع اعضا سام گرافیک پیوستپارسا به جمع اعضا سام گرافیک پیوستگلچین به جمع اعضا سام گرافیک پیوستافراز به جمع اعضا سام گرافیک پیوستزهره به جمع اعضا سام گرافیک پیوستسالار به جمع اعضا سام گرافیک پیوستelmira به جمع اعضا سام گرافیک پیوستSoli به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مهران اسماعیلی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای صدور فیش ...**شرکت تمل به جمع اعضا سام گرافیک پیوستکاربر : **مدیر سایت** / موضوع جدیدی مطرح کرد / ** برای ارسال سفارش ابتدا فرم درخواست ...**کاربر : **مدیر روابط عمومی** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **برای رسیدگی به این موضوع ابتدا تیکت ارسال کنید...**کاربر : **parsa** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **روش ارسال فرم همکاری...**کاربر : **pegah co** / موضوع جدیدی مطرح کرد / **چطورمیتونم با مدیرعامل مستقیما...****arezoo** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر حسابداری پاسخ جدیدی ارسال کرد **شماره حساب برای شما ...****شرکت فرمند** سوال جدیدی مطرح کرده مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **پست خصوصی ** مدیر سایت پاسخ جدیدی ارسال کرد **از منوی پیشخوان وارد...**